Projekt "MŠ Studánka Šablony III" je spolufinancován Evropskou unií.
 

A K T U Á L N Ě !

9. 11. 2021

Milí rodiče,

Rádi bychom Vás a Vaše děti pozvali k oslavě svátku sv. Martina. Sejdeme se ve středu 10.11. v 16 hodin na zahradě a po krátkém úvodu si půjdeme po cestičce ze svíček zapálit lucerničku od samotného svatého Martina. Předpokládaný konec bude v 17 hodin.  Děti, které od pondělí chodí do školky mají lucerničku vyrobenou, ostatní si, prosím, doneste vlastní.

Těšíme se na Vás!

20. 10. 2021

Výlet do Muzea chalupění v Radči

Ve čtvrtek 21.10. pojedeme s dětmi na výlet do Muzea chalupění. Prosíme, aby děti přišly do mš nejdéle do 8 hodin, poté se nasvačí, odchod na autobus v 8.30, s sebou batůžek s: pláštěnka, pití, malá svačinka (tyčinka apod.), rouška do autobusu . Návrat okolo 12 hodiny, poté oběd v mš.

Projektový den „Co všechno dřevo umí“

V pondělí 25.10. do MŠ Studánka zavítá na návštěvu pan sochař a řezbář Pavel Špelda. Seznámí děti s různými druhy dřeva a nářadím, kterými se dřevo opracovává, děti si vyzkouší jednoduché činnosti jako zatloukání hřebíků nebo práci se smirkovým papírem a také si něco ze dřeva vyrobí.

Uzavření MŠ

V pátek 29.10. po dohodě se zřizovatelem bude MŠ Studánka uzavřena. Děkujeme za pochopení.

12. 10. 2021

Sklízíme úrodu

Podzim je obdobím, kdy se radujeme z darů přírody a sklízíme úrodu. Děti ze Studánky se vypravily na brigádu ke Kuldům, kde pomáhali sklízet ne sice "řepu velikou, převelikou", ale celý záhon celeru. Pustily se do toho s vervou a za chvilku bylo vše hotovo. Odměnou bylo hraní na krásné zahradě a hlavně výborná bábovka.

Projekt „Děti na startu“

Od začátku října pravidelně každý pátek s dětmi docházíme do Grafoklubu, kde děti pod vedením zkušeného lektora všestranně rozvíjejí své pohybové dovednosti.

Prohlédněte si fotogalerii

2. 10. 2021

Střípky ze září

Nahlédněte, jak jsme třídili ovoce a zeleninu, pekli štrůdl, tančili mazurku a přivítali v MŠ Studánce vzácnou návštěvu P. Brhela a společně jsme děkovali za úrodu – zde

Co nás čeká

„Děti na startu“ – zkušební hodina již v pátek 1. 10. od 10 do 11 hodin v grafoklubu, poté každý pátek ve stejném čase i místě
Kroužky –začínáme v týdnu od 4. 10. vždy v poobědovém čase
- Maxík pondělí/středa
- angličtina úterý
- keramika ve čtvrtek

22. 9. 2021

Milí rodiče, z důvodu nahlášení malého počtu dětí k docházce a po dohodě se zřizovatelem, bude v pondělí 27. 9. MŠ UZAVŘENA. Provoz bude obnoven ve středu 29. 9. Děkujeme za pochopení.

13. 9. 2021

Začínáme školní rok 2021

minulý týden k nám do školky dorazily již téměř všechny děti, společně jsme si povídaly o sluníčku a také o Krtečkových pravidlech, která nám pomáhají, aby se nám ve školce všem líbilo. Podívejte se zde.

Zápis na kroužky

od tohoto týdne můžete své děti zapisovat do rozpisu kroužků na nástěnce v mš a také do kurzu plavání a lyžování – tamtéž.

25. 8. 2021

Milí rodiče, začátek nového školního roku se blíží a my se těšíme na společné setkávání v novém školním roce 2021/2022.

Informace pro všechny rodiče:

- Pokud není nahlášena změna v docházce, jsou všechny děti nahlášeny ke stravě od 1. 9. 2021

Informace pro rodiče nových dětí:

- Tento týden od středy 25. 8. můžete v případě příznivého počasí přijít spolu s Vaším dítkem a pobýt s námi na školkové zahradě od 10 do 11 hodin. V případě nepřízně počasí, pak můžete přijít (25. – 27.8.) odpoledne od 14.30 do 15.45 přímo do mš (ve vnitřních prostorách mš prosíme rodiče o používání respirátoru).

Adaptační týden pro nové děti - 30. 8. až 3. 9.:

Pondělí zvykání i s rodičem 7.30 – 8.30

Úterý zvykání s rodičem nebo už bez rodiče 7.30 – 9.00 (včetně svačinky)

Středa zvykání s rodičem nebo bez rodiče 7.30 – 9.00 (včetně svačinky)

Čtvrtek zvykání bez přítomnosti rodiče 7.30 – 12.00 s vycházkou včetně oběda

Pátek zvykání bez přítomnosti rodiče 7.30 – 12.00 s vycházkou včetně oběda

Prosíme o dodržování následujících opatření:

- Zvykání probíhá pouze s jedním z rodičů
- Při vstupu do budovy použít dezinfekci na ruce
- Ve vnitřních prostorách mš rodiče používají respirátor
- Při příchodu do šatny si dítě vybere svoji značku a označí si skříňku, kam si uloží svoje věci
- Každý den Vás budeme osobně informovat při předávání Vašeho dítěte, jak probíhá adaptace a domluvíme se na dalším postupu. Změna je možná po individuální dohodě.
- Dvoudenní děti (docházka čtvrtek, pátek) mohou na zvykání docházet po celý týden

20. 8. 2020

Hledáme výpomoc do školky

MŠ Studánka hledá učitele/učitelku pro MŠ na občasné zástupy. V případě zájmu prosím volejte na číslo 737 148 772, nebo 725 048 650.

24. 6. 2021

Pasování předškoláků

Prolédněte si fotogalerii z pasování

28. 2. 2021

Vážení rodiče,

Aktuální informace k žádosti o ošetřovné naleznete na webu České správy sociálního zabezpečení.

Podle nových pravidel škola již nevyplňuje žádné potvrzení.


Pro aktuální informace můžete sledovat i facebookové stránky:
Oblastní charita
Červený Kostelec

 

 

Články

   Ve dnech před svatým Martinem bylo ve Studánce živo – děti vyráběly lucerničky, pekly martinské rohlíčky, učily se písničky a vžívaly se do příběhu svatého Martina. Ve středu odpoledne, v předvečer jeho svátku, jsme se pak sešli na zahradě společně s rodiči, prarodiči a sourozenci.

Na projektový den ve školce volně navázala návštěva řezbárny pana Špeldy, kde se děti seznámily s tím, co všechno obnáší řezbářské řemeslo – vyrábění i opravy dřevěných soch, rámů, dřevěného nábytku, dále různorodé nářadí – děti zvlášť zaujalo veliké množství  dlát přehledně zavěšených na stěně.  

V pondělí 25.10. u nás ve školce proběhl projektový den o dřevě. Zavítal k nám pan sochař a řezbář Pavel Špelda, který dětem nejprve pověděl, jak se sám dostal k práci se dřevem. Poté následoval rozhovor s dětmi, odkud dřevo máme, která zvířátka můžeme potkat v lese, jaké barvy v lese uvidíme, skládání puzzle s tematickými obrázky.

Ráno v 9 hodin jsme vyrazili linkovým autobusem směr Úpice a dál a ze zastávky jsme se pěšky vydali k muzeu. Seznámili jsme se s různými stroji, které naši předkové používali při obdělávání půdy, sklízení obilí, brambor apod.

ve středu 23. 6. k nám do Studánky na návštěvu zavítali manželé Vavříkovi, u kterých jsme byli na výletě u včeliček na krásném místě pod vízimburským hradem. Děti si ve vědomostním kvízu zopakovaly důležité informace ze života včel, vysoutěžily si skleničku výborného medu a společně jsme si zazpívali písničku „Včelky bzučí kolem nás“. 

v úterý 22. 6. od 15 hodin proběhlo před budovou Háčka a na školkové zahradě loučení s předškoláčky. Děti na úvod zazpívaly několik písniček, říkanku i 2 tanečky, poté proběhlo slavnostní pasování školaček a školáků a ve druhé části mohli děti i rodiče projít pěti stanovišti.

Minulý týden ve středu 2. 6. jsme se s dětmi vydali autobusem i pěšky pod Vízimburský hrad za manželi Vavříkovými a jejich včeličkami. Krásné jarní počasí a nádherná okolní příroda nám učarovali a my prožili nádherný den uprostřed lesů a luk.

Vážení rodiče, v následujícím článku naleznete aktualizované informace o zápise pro školní rok 2021/2022

v úterý 16.2. v MŠ Studánce proběhl masopustní rej, kterým vyvrcholily masopustní radovánky již z minulého týdne. Od rána se děti mohly zapojit do různých výtvarných a rukodělných činností – např. vyzdobit barevnými ozdobami klaunovi motýlka pod krk nebo vyrobit a naplnit „jitrnice“. 

Ve čtvrtek 3. 12. nás v MŠ navštívila vzácná návštěva – sv. Mikuláš. Za zvuku zvonečku do Studánky vešel s velikou zlatou berlí a plnou nůší dárečků.

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   

25.10.2021

«  
  »
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031