Projekt "MŠ Studánka Šablony III" je spolufinancován Evropskou unií.
 

A K T U Á L N Ě !

12. 10. 2021

Sklízíme úrodu

Podzim je obdobím, kdy se radujeme z darů přírody a sklízíme úrodu. Děti ze Studánky se vypravily na brigádu ke Kuldům, kde pomáhali sklízet ne sice "řepu velikou, převelikou", ale celý záhon celeru. Pustily se do toho s vervou a za chvilku bylo vše hotovo. Odměnou bylo hraní na krásné zahradě a hlavně výborná bábovka.

Projekt „Děti na startu“

Od začátku října pravidelně každý pátek s dětmi docházíme do Grafoklubu, kde děti pod vedením zkušeného lektora všestranně rozvíjejí své pohybové dovednosti.

Prohlédněte si fotogalerii

2. 10. 2021

Střípky ze září

Nahlédněte, jak jsme třídili ovoce a zeleninu, pekli štrůdl, tančili mazurku a přivítali v MŠ Studánce vzácnou návštěvu P. Brhela a společně jsme děkovali za úrodu – zde

Co nás čeká

„Děti na startu“ – zkušební hodina již v pátek 1. 10. od 10 do 11 hodin v grafoklubu, poté každý pátek ve stejném čase i místě
Kroužky –začínáme v týdnu od 4. 10. vždy v poobědovém čase
- Maxík pondělí/středa
- angličtina úterý
- keramika ve čtvrtek

22. 9. 2021

Milí rodiče, z důvodu nahlášení malého počtu dětí k docházce a po dohodě se zřizovatelem, bude v pondělí 27. 9. MŠ UZAVŘENA. Provoz bude obnoven ve středu 29. 9. Děkujeme za pochopení.

13. 9. 2021

Začínáme školní rok 2021

minulý týden k nám do školky dorazily již téměř všechny děti, společně jsme si povídaly o sluníčku a také o Krtečkových pravidlech, která nám pomáhají, aby se nám ve školce všem líbilo. Podívejte se zde.

Zápis na kroužky

od tohoto týdne můžete své děti zapisovat do rozpisu kroužků na nástěnce v mš a také do kurzu plavání a lyžování – tamtéž.

25. 8. 2021

Milí rodiče, začátek nového školního roku se blíží a my se těšíme na společné setkávání v novém školním roce 2021/2022.

Informace pro všechny rodiče:

- Pokud není nahlášena změna v docházce, jsou všechny děti nahlášeny ke stravě od 1. 9. 2021

Informace pro rodiče nových dětí:

- Tento týden od středy 25. 8. můžete v případě příznivého počasí přijít spolu s Vaším dítkem a pobýt s námi na školkové zahradě od 10 do 11 hodin. V případě nepřízně počasí, pak můžete přijít (25. – 27.8.) odpoledne od 14.30 do 15.45 přímo do mš (ve vnitřních prostorách mš prosíme rodiče o používání respirátoru).

Adaptační týden pro nové děti - 30. 8. až 3. 9.:

Pondělí zvykání i s rodičem 7.30 – 8.30

Úterý zvykání s rodičem nebo už bez rodiče 7.30 – 9.00 (včetně svačinky)

Středa zvykání s rodičem nebo bez rodiče 7.30 – 9.00 (včetně svačinky)

Čtvrtek zvykání bez přítomnosti rodiče 7.30 – 12.00 s vycházkou včetně oběda

Pátek zvykání bez přítomnosti rodiče 7.30 – 12.00 s vycházkou včetně oběda

Prosíme o dodržování následujících opatření:

- Zvykání probíhá pouze s jedním z rodičů
- Při vstupu do budovy použít dezinfekci na ruce
- Ve vnitřních prostorách mš rodiče používají respirátor
- Při příchodu do šatny si dítě vybere svoji značku a označí si skříňku, kam si uloží svoje věci
- Každý den Vás budeme osobně informovat při předávání Vašeho dítěte, jak probíhá adaptace a domluvíme se na dalším postupu. Změna je možná po individuální dohodě.
- Dvoudenní děti (docházka čtvrtek, pátek) mohou na zvykání docházet po celý týden

20. 8. 2020

Hledáme výpomoc do školky

MŠ Studánka hledá učitele/učitelku pro MŠ na občasné zástupy. V případě zájmu prosím volejte na číslo 737 148 772, nebo 725 048 650.

24. 6. 2021

Pasování předškoláků

Prolédněte si fotogalerii z pasování

28. 2. 2021

Vážení rodiče,

Aktuální informace k žádosti o ošetřovné naleznete na webu České správy sociálního zabezpečení.

Podle nových pravidel škola již nevyplňuje žádné potvrzení.


Pro aktuální informace můžete sledovat i facebookové stránky:
Oblastní charita
Červený Kostelec

 

Články

ve středu 23. 6. k nám do Studánky na návštěvu zavítali manželé Vavříkovi, u kterých jsme byli na výletě u včeliček na krásném místě pod vízimburským hradem. Děti si ve vědomostním kvízu zopakovaly důležité informace ze života včel, vysoutěžily si skleničku výborného medu a společně jsme si zazpívali písničku „Včelky bzučí kolem nás“. 

v úterý 22. 6. od 15 hodin proběhlo před budovou Háčka a na školkové zahradě loučení s předškoláčky. Děti na úvod zazpívaly několik písniček, říkanku i 2 tanečky, poté proběhlo slavnostní pasování školaček a školáků a ve druhé části mohli děti i rodiče projít pěti stanovišti.

Minulý týden ve středu 2. 6. jsme se s dětmi vydali autobusem i pěšky pod Vízimburský hrad za manželi Vavříkovými a jejich včeličkami. Krásné jarní počasí a nádherná okolní příroda nám učarovali a my prožili nádherný den uprostřed lesů a luk.

Vážení rodiče, v následujícím článku naleznete aktualizované informace o zápise pro školní rok 2021/2022

v úterý 16.2. v MŠ Studánce proběhl masopustní rej, kterým vyvrcholily masopustní radovánky již z minulého týdne. Od rána se děti mohly zapojit do různých výtvarných a rukodělných činností – např. vyzdobit barevnými ozdobami klaunovi motýlka pod krk nebo vyrobit a naplnit „jitrnice“. 

Ve čtvrtek 3. 12. nás v MŠ navštívila vzácná návštěva – sv. Mikuláš. Za zvuku zvonečku do Studánky vešel s velikou zlatou berlí a plnou nůší dárečků.

Milé děti z naší krásné Studánky,

Zdravím vás i s paní učitelkou Jájou a Lenkou z naší karantény. Moc Vám děkujeme za zaslané pozdravy a přání brzkého uzdravení. Měly jsme z nich velkou radost. Ve školce na vás čeká ježeček Bodlinka, který pro vás připravil činnosti, které jsou pro vás nachystané pod textem a jistě ho potěší, jestli mu namalujete nějaký pěkný obrázek, který donesete do naší školky.

Vážení rodiče,

někteří z Vás (týká se pouze rodičů, jejichž děti navštívily MŠ v pátek 9.10 a v pondělí 12.10.) obdrželi včera do mailu informační dopis KHS, jak mají dále postupovat. Prosíme, řiďte se dle pokynů uvedených v dopise. Pro ostatní se zatím nic nemění. O dalším vývoji Vás budeme informovat.

Níže máme vzkaz pro všechny děti ze Studánky:

Vážení rodiče,

Nás všechny – celý tým v MŠ Studánce – velmi mrzí, jaká situace v minulém týdnu nastala a chápeme, že pro všechny je to velmi náročné období. Věříme, že se situace snad postupně uklidní a vyjasní a děkujeme Vám všem za pochopení.

Ráda bych Vám předala několik informací.

Začátek letošního roku byl ve školce, tak jako všude, provázen rouškami a dezinfekcí. Naštěstí můžeme chodit ven a užívat si babího léta a přicházejícího podzimu.

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   

17.10.2021

«  
  »
PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031