Projekt "Červený Kostelec MŠ 63" je spolufinancován Evropskou unií.
 

A K T U Á L N Ě !

Vážení rodiče, prosíme, věnujte pozornost následujícímu sdělení:

Kvůli zhoršující se epidemiologické situaci budou roušky povinné od 10.9. uvnitř budov v celé České republice. Oznámil na na svém twitterovém účtu ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Apeloval na dodržování pravidla 3 R - roušky, rozestupy, ruce.

Na základě tohoto sdělení od zítra, tzn. od čtvrtka 10. 9., zavádíme povinnost nošení roušek pro rodiče (či jiný doprovod) hned u vstupu do Háčka a v prostorách MŠ. Děti a personál MŠ roušky nosit nemusí. Prosíme o dodržování i ostatních preventivních opatření – používání dezinfekce a rozestup 2 metry Děkujeme za pochopení. Věříme, že společným úsilím se nám podaří zajistit bezpečí a ochranu pro děti i nás všechny.

Aktuální opatření v MŠ Studánce v souvislosti s covid-19 platné od 1. 9. 2020:

 • Při příchodu s dítětem do budovy Háčka, prosíme, proveďte dezinfekci rukou – nádoba s dávkovačem je umístěna na parapetu před recepcí.
 • Po příchodu do MŠ Vás učitelka požádá o aktualizaci Vašich kontaktů – telefon, e-mail.
 • V MŠ používáme pouze jednorázové kapesníky, které po použití okamžitě vyhazujeme a následně si umyjeme ruce. K tomuto postupu budeme vést postupně i všechny děti navštěvující MŠ. Budeme rádi, když své děti i doma povedete stejným způsobem.
 • Během následujících dní zavedeme v ranním kroužku pravidelné měření teploty všem dětem, o měření budeme vést záznam. V případě, že dítěti naměříme teplotu, budeme ihned kontaktovat jeho zákonného zástupce.
 • Zákonní zástupci (jiný doprovod) omezí svůj pobyt uvnitř prostor MŠ na co nejkratší možnou dobu.
 • UPOZORŇUJEME, že osoby s příznaky infekčního onemocnění nemohou vstoupit do prostor MŠ, ani do budovy Háčka.
 • Učitelka má právo a povinnost nepřijmout do MŠ dítě, u kterého se v posledních 24h objevily následující příznaky: zvracení, průjem, teplota nad 37 st.C., vyrážka, kašel, zarudnutí očí, hnisavá rýma, afty.
 • Vyskytnou-li se infekční příznaky u dítěte během pobytu v MŠ, učitelka poskytne dítěti roušku a umístí ho do jiné místnosti, aby nebylo v kontaktu s ostatními dětmi, současně kontaktuje zákonného zástupce dítěte, který bezodkladně vyzvedne dítě z MŠ.
 • Zákonný zástupce telefonicky kontaktuje svého pediatra, který rozhodne o dalším postupu.
 • Pokud od Vás nemáme žádnou zprávu, dítě je automaticky přihlášeno do MŠ a ke stravě. Odhlásit dítě ze stravování lze nejdéle do 9.30 předchozího dne. První den nemoci si mohou zákonní zástupci jídlo vyzvednout do vlastních jídlonosičů od 11.20 do 12.00 hodin ve výdejně MŠ.
 • Veškeré informace ohledně provozu MŠ vzhledem ke covid-19 budou zveřejněny na webových stránkách školy a na nástěnkách v MŠ.
 • Konání hromadných akcí v MŠ (např. rodičovské schůzky, besídky apod.) budeme v MŠ plánovat dle aktuální epidemiologické situace. Zákonné zástupce budeme informovat s dostatečným předstihem na webových stránkách školy a na nástěnkách v MŠ.
Zpracováno dle „Manuálu“, který vydalo MŠMT dne 24. 8. 2020.


Milí rodiče,

začátek nového školního roku se blíží a my se těšíme na nové děti v naší školce Studánce. Vzhledem ke změně doporučení MŠMT ohledně zachovávání preventivních opatření bude adaptační týden, probíhat od pondělí 31. 8. do pátku 4. 9. takto:

 • Zvykání s jedním z rodičů bude probíhat během pondělí (rodiče NEMUSÍ mít roušku).
 • Při příchodu do šatničky bude na nástěnce vyvěšen seznam značek se jmény dětí, podle seznamu si vyhledejte svoji skříňku, kam si dítě uloží svoje věci
 • Každý den Vás budeme osobně informovat při předávání Vašeho dítěte, jak probíhá adaptace a domluvíme se na dalším postupu. Změna je možná po individuální dohodě. Zhruba však, prosíme, počítejte s tímto rozvrhem.
 • S dětmi, které budou docházet do MŠ na dva dny (čtvrtek a pátek), prosíme přijďte tento týden také od pondělí, aby měly dostatek času si zvyknout.

Pondělí 31. 8. zvykání i s rodičem 7.30 – 10.00

Úterý 1. 9. zvykání bez přítomnosti rodiče 7.30 – 9.00 (včetně svačinky)

Středa 2. 9. zvykání bez přítomnosti rodiče 7.30 – 9.00 (včetně svačinky)

Čtvrtek 3. 9. zvykání bez přítomnosti rodiče 7.30 – 12.00 s vycházkou včetně oběda (z kapacitních důvodů bude oběd zajištěn pouze pro děti s 5-ti denní docházkou a 2denní docházkou)

Pátek 4. 9. zvykání bez přítomnosti rodiče 7.30 – 12.00 s vycházkou včetně oběda (z kapacitních důvodů bude oběd zajištěn pouze pro děti s 5-ti denní docházkou a 2denní docházkou)

Dále Vám nabízíme možnost již příští týden od pondělí 24. do pátku 28. 8. v případě příznivého počasí přijít si společně s dítětem pohrát na naši školkovou zahradu od 10 do 11 hodin. Těšíme se na Vás!

DŮLEŽITÉ!!

Pokud víte, že v adaptačním týdnu (31. 8. – 4. 9.) ještě do školky nenastoupíte, prosíme, nahlaste nám to na mail skolka@charitack.cz nebo na telefony 703 468 996 nebo 737 148 772. Děkujeme.

Navrácení úhrady za školkovné

Milí rodiče,

po vzájemné dohodě se zřizovatelem Vám budou odečteny 2 a ½ měsíce za školkovné a zároveň Vám budou vráceny 2 měsíce úhrad za kroužky. Náhrada prostředků proběhne v zářijovém vyúčtování. Jednáme o částečném navrácení úplaty za nedokončený plavecký výcvik a dále požadujeme navrácení finančních prostředků za přepravu na plavecký výcvik. Budu Vás informovat o formě předání peněz.

Bc. Petra Nývltová
Pro aktuální informace můžete sledovat i facebookové stránky:
Háčko Červený
Kostelec

 

Články

Milí rodiče,

Děkujeme Vám za Váš zájem, ale akce na hvězdárně se ruší s ohledem na počasí, které nám nepřeje.

Děkujeme MŠ Studánka

 

 

Milí  rodiče a děti,

společně se skřítkem Studánkem Vám přejeme poklidné  a požehnané Velikonoce. 

 

Kolektiv MŠ Studánka :)

 

 

https://www.cssz.cz/documents/20143/157311/89_628_5.pdf/192f29d1-6677-9d93-59a7-60f8bb4b6e4b

 

Potvrzení o uzavření MŠ z důvodu prevence šíření Koronaviru vystavíme  v pondělí 16.3.2020 od 9:00 -12:00h. Dále dle domluvy na tel. čísle 703 468 996

Děkujeme za pochopení... 

 

MŠ Studánka

MŠ o jarních prázdninách od 9 - 13. 3.2020 je v běžném provozu pro nahlášené děti.

Děkujeme MŠ Studánka 

Děti společně s panem malířem, spisovatelem panem Josefem Ladou poznávaly umění malby a kresby. Naši nejmenší umělci si vyzkoušely tvorbu na malířském stojanu, kresbu a další techniky, které přispěly ke vzniku krásných uměleckých děl.

Prosíme rodiče o vyzvednutí Potvrzení o výši vynaložených výdajů za umístění dítěte v MŠ Studánce. Děkujeme

Vánoční prázdniny

23.12. - 4. 1. 2020.  - Školka je uzavřená

Vánoční fotografie jsou připravené k vyzvednutí v MŠ.

Děkujeme

19.12. 2019 je naplánovaný výlet pro děti do vánoční zoologické zahrady ve Dvoře Králové.

Doplňující informace v MŠ Studánka.

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   

Duben 2019

«  
  »
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930