Děkujeme všem dárcům Tříkrálové sbírky 2017

Děkujeme všem dárcům Tříkrálové sbírky 2017

Přestože byl tuhý mráz, objevilo se o prvním lednovém víkendu v ulicích Červeného Kostelce a okolních obcí a měst řada skupinek Tří králů, aby u prahů domácností, na chodnících či náměstích předali poselství o narození Božího syna. Lidem popřáli šťastný nový rok, zazpívali koledu a věnovali i drobný dárek. Při této příležitosti též poprosili o příspěvek do zapečetěné pokladničky s logem Charity ČR.

Letošní výtěžek Tříkrálové sbírky je tradičně určen na pomoc lidem, kteří si sami pomoci nedokáží, a to kvůli stáří, nemoci, hendikepu či sociální situaci. Oblastní charita Červený Kostelec děkuje všem koledníkům, organizátorům a všem, kteří se na akci podíleli.

V rámci Oblastní charity koledovalo 239 skupinek a koledníci vykoledovali 836 445 Kč (viz tabulka). 65% z této částky bude věnováno na činnost Oblastní charity Červený Kostelec – hospicová péče, pečovatelská služba, mobilní hospic, ambulance léčby bolesti, mateřské centrum. Konkrétně budou využity následovně: Hospic Anežky České je použije na pořízení, údržbu a opravu zařízení a vybavení hospice, nákup zdravotnického materiálu, pro Charitní pečovatelskou službu budou využity na zlepšení dostupnosti služby v terénu, Mobilní hospic Anežky České pořídí zařízení a vybavení, zlepšení dostupnosti v terénu, Mateřské centrum Háčko zakoupí vybavení a materiál pro tvořivou činnost. Zbývající část 35% byla odeslána na konto sdružení Charita Česká republika pro humanitární pomoc v ČR i zahraničí.

Výtěžek této sbírky tvoří významnou část financování našich středisek a všem, kteří do této sbírky přispěli finančním darem, velmi děkujeme.

 

 

    Volná pracovní místa          pro DSJ a HAČ ZDE  

Koncert Pavla Šporcla pro Domov sv. Josefa

20. března 2018
divadlo Jaroměř

Srdečně děkujeme všem dárcům, kteří přispěli do sbírky. Děkujeme také všem koledníkům za jejich službu. Výsledky naleznete zde

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930